Kamerové systémy

..umožňujú snímať, prenášať, zobrazovať a zaznamenávať obraz (príp. aj zvuk) zo sledovaného priestoru, monitorovať aktuálnu situáciu a poskytnúť vysvetlenia a dôkazy v prípade neočakávanej udalosti. 

Výpovednú hodnotu určuje kvalita a detailnosť obrazu. Preto je veľmi dôležité zvoliť také komponenty kamerového systému, ktoré zodpovedajú požiadavkam náročnosti aplikácie, veľkosti sledovaného objektu, spôsobu spracovania a prenosu signálu, odolnosti voči poverenostným podmienkam a pod. Všetky uvedené kritéria by potom mali jednoznačne určiť, či je na danú inštaláciu vhodná analógová alebo IP technológia, čiernobiele alebo farebné kamery s nočným videním, prisvietením, polohovaním a priblížením (tzv. PTZ systémy) alebo dome kamery, či je výhodnejší záznam videa do PC pomocou digitalizačných kariet alebo na harddisk digitálneho videorekordéra.

Ako si vybrať?

Rozdiel je v spôsobe spracovania, uchovávania a šírenia záznamu. Zjednodušene povedané, analógové kamery predstavujú minulé systémy a sú pomaly na ústupe. V porovnaní s IP kamerami je obraz menej kvalitný a spracovanie záznamu je náročnejšie. Napriek tomu sú pre niektoré inštalácie vhodné aj analógové kamery. Ich súčasnou veľkou výhodou je nízka obstarávacia cena. Avšak pre snímanie väčších priestranstiev, ako sú okolia domov, záhrady, parkoviská, sklady a podobne sú vhodnejšie IP kamery. Poskytujú totiž širší záber s väčším dôrazom na detail.
Ani bezpečnostné kamery neobišiel „wi-fi boom“, a tak sa môžeme stretnúť s wifi kamerami.Tie to by sme Vám ale neodporučili montovať ako bezpečnostné kamery. Prečo?
1.Existuje už množstvo zariadení, ktoré wi-fi využívajú, čím produkujú značný wi-fi elektromagnetický smog. Tento môže chtiac-nechtiac rušiť prenos kamerového záznamu.
2. Wi-fi je ľahko napadnuteľné a nie vždy poskytuje dostatočnú ochranu pred útokmi hoci aj amatérskych hackerov.
Bezpečnostné kamery produkujú obraz používaním snímacích čipov (typu CMOS, alebo CCD). Čipy sú štvorcového tvaru a sú radené za objektívom. Nasnímajú scénu a tá je následne prevedená do analógovej, alebo digitálnej podoby. Pre kvalitu obrazu je dôležitá veľkosť čipu. Čím väčší, tým lepší. Bežné veľkosti sú 1/4 palca, 1/3 palca (najčastejšie používané) alebo 1/2 palca. V tomto prípade bude najkvalitnejší obraz z čipu veľkosti 1/2 palca. Ale najvyššia bude aj jeho cena. Pre orientáciu, veľkosť snímacieho čipu špičkového fotoaparátu (digitálnej zrkadlovky) je necelý 1 palec.

Objektívy sú na bezpečnostných kamerách pevné, alebo výmenné. Pri objektívoch ide o pochopenie jednoduchej podstaty. Čím dlhší objektív (údaj v mm), tým vidí viac do diaľky, ale zároveň s nižším snímaným uhlom. Ako vidno na obrázku 2, objektív s dĺžkou 50 mm síce pekne „zoomuje“ na hodiny veže, ale jeho snímaný uhol je iba 5,3°. Naopak objektív s dĺžkou 2,8 mm vidí do šírky až 97° a možno ho označiť za širokoúhly.

dahua

Dahua technology

Spločnosť Dahua posledných 15 rokov pracuje na výskume a designe špičkových technologicých zariadení.  Okrem digitálnych videorekordérov kladie Dahua veľký dôraz tiež na výskum a vývoj kamier.

hikvision

Hikvision

Hikvision Digital Technology Co. je popredný výrobca s 30 ročnou tradíciou vo výykume a vývoji videotechnologií. Zamestnáva viac ako 2200 ludí vrátane 700 systémových inžinierov.

avigilon

Avigilon

Zabezpečujeme montáž profi systémov AVIGILON, je to jedinečná technológia pre monitorovanie priestorov a následne rychlé a svieže vyhľadávanie udalostí v zázname.

Kontaktujte nás

Zaujali Vás naše produkty a prajete si vypracovať cenovú ponuku?

Neváhajte nás kontaktovať , radi Vám poradíme s výberom najvhodnejšej kamerovej techniky pre Vás!
Kontaktujte nás